Year        Vice Chief            Lodge            Area/Section

1953        Jack Haskins            Yustaga            V-A

1959        Bill Kennedy            Yustaga            V-A    

1960        Freddy Nowak            Yustaga            V-A

1963        Frank Gaines, III            Cowikee        V-A

1964        Larry Cravy            Yustaga            V-A

1965        Tom Holmes            Woa Cholena        V-E

1967        Dale Ott            Woa Cholena        V-E

1968        Sam Jones            Cowikee        V-E

1970        Ralph White            Watonala        V-C

1970        Jack Leahey            Yustaga            V-E

1971        Roger Orman            Watonala        V-C

1971        Rick Williams            Cowikee        V-E

1972        Roger Orman            Watonala        V-C

1972        David Ladnier            Woa Cholena        V-E

1973        Doug Gibson            Cowikee        SE-4A

1974        Roger Orman            Watonala        SE-4B

1975        Bruce McIndoe            Ti’ak            SE-4B
1978        Russell Dale            Ashwanchi Kinta    SE-4B

1979        Russell Dale            Ashwanchi Kinta    SE-4B

1980        Glen East            Watonala        SE-4B

1984        Jeff Bradbury            Ashwanchi Kinta    SE-2

1984        Bart Winkler            Woa Cholena        SE-3

1985        Mike Jones            Ti’ak            SE-2

1986        John Helms            Watonala        SE-2

1986        Joey Maxwell            Cowikee        SE-3

1987        Corey Wilkinson        Yustaga            SE-3

1988        Brad Boone            Ashwanchi Kinta    SE-2

1989        Chris Finnegan            Ti’ak            SE-2

1990        Chris Finnegan            Ti’ak            SE-2

1990        Haney Jones            Woa Cholena        SE-3

1992        Tyler Craddock            Watonala        SE-2    

1994        Greg “Scooter” Crutcher    Woa Cholena        SR-8

1995        Willie Phillips            Woa Cholena        SR-8

1997        Thad Hendrix            Woa Cholena        SR-8

1998        Claiborne Walthall        Woa Cholena        SR-8B

1999        Carson Strickland        Woa Cholena        SR-8B

2001        Brad Grandquest        Woa Cholena        SR-8B

2002        Steve Pierre            Woa Cholena        SR-4N

2003        Steven Henry            Yustaga            SR-4N    

2004        Scotty Keenan            Woa Cholena        SR-4N

2005        Charles Bellinghausen        Yustaga            SR-4N

2006        Brady McLaughlin        Woa Cholena        SR-4N

2007        Ryan Braddy            Yustaga            SR-4N

2009        Brian Flatt            Cowikee        SR-1B

2010        Micah Huffman            Ashwanchi Kinta    SR-1B    

2011        Eli Aikens            Woa Cholena        SR-1B    

2012        Zach Kibler            Woa Cholena        SR-1B    

2013        Chris Smilie            Woa Cholena        SR-1B    

2014        Dylan Hill            Ti’ak            SR-1B    

2015        Matt Hartigan            Woa Cholena        SR-1B    

2016        Jerry Hand            Yustaga            SR-1B  

2017     Bradley Payne      Yustaga      SR-1B